Trójwymiarowe panele ścienne 3D – aranżacje

Okładziny ścienne, czyli: tapety, płytki ceramiczne, gres, drewno, szkło, klinkiery, cegły, maty, oraz wiele innych z całą masą tych imitujących jedne drugie i odwrotnie – wszystko znane i przerabiane wielokrotnie. Ale na ścianie może zaistnieć coś jeszcze: trójwymiarowe – przestrzenne formy, jak powtarzalne płaskorzeźby, odbijające światło pod różnymi kątami, a więc kolorowe cieniem, u Nas wciąż mało znane i widywane zwłaszcza w prywatnych wnętrzach a potrafią zachwycić i wnieść zupełnie nowy, świeży klimat.

Te najładniejsze, jak wyciągnięte żywcem z natury, organiczne, sensualne, zdają się żyć na ścianie.

Eleganckie, bardziej geometryczne i subtelne.

Drogie, wciąż wykonywane przez nielicznych, co przekłada się na nienaganny, wyszukany design – kamienne.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projekty wnętrz Częstochowa

Z tworzyw sztucznych i/lub gipsu, lekkie, łatwe w montażu, z możliwością zaszpachlowania łączeń, najczęściej do pomalowania na dowolny kolor.

I naturalnie ciepłe – drewniane.

Wszystkie są nowością i rzadkością i wszystkie z powodzeniem zaaranżują pustą ścianę, najlepiej taką, na którą pada choćby sztuczne światło, podkreślające kształty. Zależnie od wzoru i materiału, z jakiego zostały wykonane oraz sposobu oświetlenia mogą wprowadzić różny nastrój: egzotyczny i ciepły, dostojny, mistyczny  albo lekki i zabawny. Mogą także, wspomóc izolację zarówno termiczną jak i akustyczna pomieszczenia.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projektant wnętrz Katowice

Przestrzenną formą wypełnią z powodzeniem wnętrza oszczędne w kolory.

Falując ukołyszą,

…przywiodą na myśl suche piaski pustyni, albo orzeźwiające strugi deszczu…

subtelne…

ale mogą być i proste, minimalistyczne.

Wzorów powstała już cała masa a gdzieniegdzie można i stworzyć własny, unikalny. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Oryginalna a nie banalna, tak czy inaczej będzie Nasza ściana w trójwymiarze.

Źródła: archiexpo.it, kertoon.com, gocadd.com, 3dboard.manufacturer.globalsources.com, virtuell-vertrieb.at, designlover.it, decoripanel.com, archiproducts.com, klaus-wangen.de, infinitywall.sk