Techniczne nowości łazienkowe

Świat pędzi do przodu a nieustający rozwój wciąż przyspiesza. Ten aspekt Naszej rzeczywistości nie omija ani tematu projektowania wnętrz ani ich wyposażenia. Oczywiście, w zależności od marki rozwój ten przebiega szybciej, efektywniej i kładzie się na niego większy nacisk lub wręcz przeciwnie. 

Dziś chciałabym przedstawić o nowości od marki Geberit, bo niektórym kojarzy się ona tylko albo głównie ze stelażami podtynkowymi ze spłuczką, a tymczasem marka ma w ofercie całe ceramiczne wyposażenie łazienki; wanny i rozwiązania prysznicowe – w tym nie tylko odpływy. Jednocześnie jest to marka należąca do tych najszybciej rozwijających się, wprowadzająca ogrom nowatorskich rozwiązań technologicznych w tematach łazienkowych. 

Technologiczne i techniczne nowości łazienkowe zawdzięczamy w dużej mierze właśnie marce Geberit. Podczas swej obecności na rynku zgłosiła do tej pory ponad dwa tysiące patentów, z których ponad tysiąc jest aktywnych a ponad osiemset zostało zgłoszonych w ostatnich latach.

Co zatem ma do zaoferowania? 

Zacznę od najstarszego a wciąż mało popularnego rozwiązania, które jest czymś pośrednim między tradycyjną spłuczką do toalety a jej podtynkową odpowiedniczką. 

 

Geberit Monolith

Geberit Monolith – bo o nim mowa już w 2012 roku został obsypany nagrodami w tym prestiżową Red Dot Design Award. Spłuczka jest nie tylko piękna ale i funkcjonalna. Nieduże wymiary, dwie wysokości, przycisk zlicowany z górną płaszczyzną, oświetlenie, wentylator. To wszystko można mieć w kilku dostępnych kolorach i opcjach. Gdzie się sprawdzi? Na pewno tam gdzie braknie miejsca lub warunków technicznych na spłuczkę podtynkową i w każdej nowoczesnej, eleganckiej łazience. Do kompletu można także mieć stelaż do bidetu.

Kolejną, fantastyczną rzeczą wprowadzoną niedawno na rynek jest umywalka Geberit One z poziomym odpływem.

Geberit One z poziomym odpływem

Nie dość, że wygląda doskonale minimalistycznie to jeszcze, jak zapewnia producent, ma szereg zalet funkcjonalnych: brak uderzenia strumienia bezpośrednio w odpływ zapobiega tzw. opcji cofania się odpływu, minimalizuje też osadzanie się kamienia i osadu z wody – za to też odpowiada innowacyjna powłoka stosowana przez producenta na wybranych modelach. Niezaprzeczalną i największą zaletą jest jednak chyba powiększona przestrzeń do przechowywania w szufladzie pod umywalką.

Po kolejne techniczne nowości łazienkowe przeniesiemy się pod prysznic – tutaj tym co mnie najbardziej zachwyciło jest szyba prysznicowa, której wszelkie elementy montażowe ukryte są w ścianie. Wygląda to tak jakby szyba stała bez mocowania a tak nie jest.

 

Jeśli jeszcze coś jest warte uwagi to na pewno miski toaletowe Acanto  – jest to miska typu rimless czyli bez krawędzi, pod którą kiedyś w reklamach, wc kaczka wciskała swój dziób by zamordować ukryte tam bakterie. Rozwiązanie typu rimless istnieje na rynku już od kliku lat i Geberit nie jest jedynym producentem, który je oferuje. Choć autorskie rozwiązanie marki z pewnością jest inne i bardzo wydajne. Deskę sedesową można tu łatwo zdemontować na czas czyszczenia. Żeby naprawdę opisać zalety tej toalety trzeba by powiedzieć, że żeby toaleta została dopuszczona do użytku musi spłukać 50 kulek testowych podczas pojedynczego uruchomienia, bez wychlapywania zawartości – co było początkowym problemem bez-krawędziowych toalet. Geberit poszedł dalej, tak z dziesięć razy, bo wrzucił tych kulek 500 i toaleta dała radę. Woda w tej misce nie spływa po prostu w dół. Najpierw omywa całą toaletę dookoła, co ułatwia boczny wyrzut.

Geberit Acanto

Warto wiedzieć, że Geberit oferuje też całkiem ładne i funkcjonalne meble łazienkowe. To na co chcę zwrócić dziś jeszcze uwagę to szafka z lustrem, nad umywalkę. Jest dostępna w wersji do zabudowy a także naściennej i wyposażona w oświetlenie o różnej funkcji i barwie. W jednej szafce możemy mieć zarówno oświetlenie, które oświetli pomieszczenie, takie które oświetli okolicę przy lustrze pozwalając Nam dobrze zobaczyć swoją twarz na przykład w czasie nakładania make-up-u albo golenia, oraz takie, które kolorem przypomina światło świec a więc służące relaksacji. Oświetlenie można podłączyć pod inteligentny system sterowania.

Geberit ComfortLight

Same lustra, bez szafek ale za to z oświetleniem też są dostępne. Jeśli planujecie remont łazienki lub będziecie niebawem urządzać dom czy mieszkanie to najlepiej jak wejdziecie na stronę marki Geberit i tam sobie poszperacie. Opcji jest dużo, samych umywalek mają jakieś 120 w ofercie, tym bardziej, że marka niedawno przejęła część oferty marki Koło. Są wanny, meble, spłuczki, ceramika, systemy odpływowe, prysznicowe i sama nie wiem co jeszcze. W każdym razie jest nowocześnie, ładnie i funkcjonalnie. Jeśli ktoś lubi techniczne nowości łazienkowe to w ogóle powinien tam czasem zaglądać.