Od tego, jak wykreujemy przestrzeń wokół nas, zależeć będzie nasze samopoczucie, a także komfort na co dzień. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – projektant wnętrz zadba o każdy detal i stworzy idealne warunki do życia w każdym miejscu. Zatroszczy się przy tym zarówno o funkcjonalność, jak i estetykę pomieszczeń.
Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat duże doświadczenie pozwala naszej firmie na zaoferowanie jakościowych usług projektowania wnętrz. Bogata oferta oraz nowoczesne oprogramowanie komputerowe sprawiają, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem precyzji działania.
Praca projektanta wnętrz to ogromne wyzwanie. Wymaga ona ogromnej wiedzy, doświadczenia, znajomości trendów wnętrzarskich oraz wyczucia stylu. Od umiejętności projektanta zależy nie tylko komfort mieszkańców, ale też funkcjonalność pomieszczeń oraz panujący w nich nastrój.
Do głównych zadań projektanta wnętrz należy aranżacja przestrzeni zgodnie z jej przeznaczeniem oraz potrzebami i oczekiwaniami jej użytkowników. Jego prace nie są tak rozległe jak architekta i zazwyczaj nie obejmują ingerencji w konstrukcję oraz elementy stałe bądź samonośne (prace związane z konstrukcją wykonujemy we współpracy z odpowiednimi specjalistami). Należy jednak zaznaczyć, że zakres jego kompetencji jest szerszy niż dekoratora. Zajmuje się bowiem aranżacją wnętrz zgodnie z upodobaniami klienta oraz wygodą użytkowania, ale też dbałością o maksymalną ergonomię pomieszczeń. Uwzględnia przy tym nie tylko względy estetyczne i najmodniejsze trendy, ale też dobór materiałów, a nawet rozkład instalacji. Jego pomoc sprawdzi się zarówno przy kompleksowym planowaniu aranżacji, jak i przy adaptacji poddasza bądź piwnicy czy też metamorfozie poszczególnych pomieszczeń.
Jeśli zależy Państwu na stworzeniu wyjątkowego miejsca na długie lata, zapraszamy do skorzystania z usług naszego studia. Wykonujemy kompleksowe projekty wnętrz, ale nie tylko. Z przyjemnością pomożemy w aranżacji przestrzeni dla klientów z całej Polski. Zajmujemy się planowaniem aranżacji nie tylko domów i mieszkań, ale także sklepów, biur, hoteli, restauracji, salonów urody i innych obiektów użyteczności publicznej. To nie lada wyzwanie, ponieważ wnętrza przestrzeni publicznej muszą spełniać o wiele więcej wymogów. Powinny być nie tylko funkcjonalne oraz dopasowane do charakteru konkretnej działalności, ale także zachęcać klientów do ponownych odwiedzin.
Stawiamy na indywidualne rozwiązania. Dlatego zanim przedstawimy Państwu swoją propozycję, dokładnie zapoznamy się z Waszymi potrzebami i oczekiwaniami. Kładziemy duży nacisk na dialog i współpracę z klientem. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby i dopasowujemy je do realnych możliwości. Uwzględnimy również charakter i przeznaczenie danego miejsca. Zadbamy o każdy, nawet z pozoru nieistotny detal. Naszą misją jest stworzenie takiego projektu, który zachwyci klienta i będzie stanowił dokładną wizualizację jego oczekiwań oraz upodobań, a także w maksymalny sposób wydobędzie potencjał danego miejsca.
Projektowanie wnętrz wymaga zmysłu estetycznego, rozpoznania w zakresie najnowszych trendów aranżacyjnych, jak i praktycznego podejścia do urządzania domów, mieszkań, biur czy przestrzeni komercyjnych. Każdy projektant wnętrz z Częstochowy czy z innego miasta powinien przedstawić swoim zleceniodawcom propozycję aranżacji, a następnie dostosować ją do indywidualnych wymagań i skorygować zgodnie z prośbami klienta. Co właściwie powinny zawierać projekty wnętrz?
Klienci korzystający po raz pierwszy z usługi projektowania wnętrz często nie wiedzą, czego spodziewać się po takim zleceniu. Co otrzymają? Powinien to być projekt składający się z kilku istotnych elementów:
Rysunki techniczne lub wizualizacje aranżacyjne przygotowane przez architekta wnętrz powinny uwzględniać różne elementy, jak ułożenie podłóg, wykonanie sufitów, rozmieszczenie punktów instalacyjnych, oświetlenia, czy rzutów ustawienia mebli.
Eleganckie wnętrza
Projekty wnętrz
Bardzo ważne jest, by wybrani przez klienta projektanci wnętrz z Warszawy czy innego miasta przygotowali projekt zlecony przez daną osobę w korespondencji do wytycznych oraz do przedstawionego budżetu. To zlecający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na remont, wraz z zakupem wszystkich elementów służących do wyposażenia danego wnętrza.
Projektant musi zmieścić się w kwocie wskazanej przez niego. Dlatego powinien posiłkować się sprawdzonymi katalogami produktów i ofertami cenowymi, które w ciągu najbliższych kilku tygodni od wykonania projektu nie ulegną zmianie. Z doświadczenia takich specjalistów wynika, że najlepiej założyć pewien margines bezpieczeństwa finansowego przy kosztorysie prac remontowych i dekoracyjnych, by nie przekroczyć budżetu.
Klient może brać czynny udział w projektowaniu aranżacji. Może też pozostawić tak zwaną wolną rękę specjalistom i wybierać spośród kilku przedstawionych propozycji. Oprócz sugestii aranżacji, projektant wnętrz może na zlecenie klienta podjąć się nadzoru nad realizacją swojej wizualizacji oraz zamówić do niej wszystkie niezbędne produkty. Pociąga to za sobą konieczność poniesienia dodatkowych kosztów, ponieważ wymagać będzie to od niego sporego zaangażowania w całe przedsięwzięcie. Jednak klient od chwili zlecenia projektu i jego zaakceptowania, nie musi sam uczestniczyć w realizacji. Odpowiada za nią, jak i za to, że zmieści się ona w budżecie, sam projektant wnętrz.
Nadzór nad wykonaniem zaakceptowanego przez klienta projektu może mieć różny zakres, umówiony z projektantem.
Od chwili zlecenia projektu wnętrza wykwalifikowanemu specjaliście realizowane będą kolejne etapy projektowania. Tworzenie propozycji aranżacji powinno postępować według założonego schematu, który może różnić się w zależności od projektanta wnętrz. Warszawa jest jednym z miast, gdzie bez trudu znajdziemy ekspertów, którzy w sposób uporządkowany podchodzą do swojej pracy. Jakie etapy projektowania są realizowane jeden po drugim?
W ciepłych barwach
Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy z klientem, projektanci wnętrz mają już pewien zarys tego, z czym przyjdzie im się mierzyć. Konsultacje wstępne z zamawiającym projekt są konieczne, by móc przeanalizować potrzeby zlecającego, jego preferencje w wyborze stylów aranżacji, kolorystyki, oświetlenia, mebli i nie tylko. Projektant musi wiedzieć, jakie oczekiwania ma klient i jakie funkcje mają spełniać poszczególne pomieszczenia, którymi ma się zająć. Powinien też wstępnie określić, jakim budżetem będzie mógł dysponować.
Następnym krokiem jest przeprowadzenie wizji lokalnej, jeśli oczywiście jest ona możliwa na miejscu. Projektant wnętrz bez trudu może dotrzeć do domów klientów zlokalizowanych nie tylko w samym mieście, ale i w okolicy. Często łatwiej jest przygotować propozycje aranżacji na podstawie osobistej wizyty architekta w domu klienta, niż z wykorzystaniem wyłącznie zdjęć i materiałów wideo, choć i one mogą być zastosowane przy opracowywaniu projektów na odległość.
Wstępnym etapem prac koncepcyjnych projektanta wnętrz będzie dokonanie pomiarów pomieszczeń, przerysowanie rzutów i wymodelowanie bryły obiektu w programie trójwymiarowym. To podstawa, na której pracuje ekspert.
Przychodzi wówczas czas na typową pracę koncepcyjną – zbieranie inspiracji, poszukiwanie odpowiednich materiałów wykończeniowych, mebli i dekoracji, jakie stworzą pożądany klimat w danym wnętrzu. Efektem takich realizacji jest stworzenie przez specjalistę projektu trójwymiarowego lub rysunków technicznych, wraz z osobnym katalogiem użytych elementów aranżacji oraz kosztorysem wstępnym.
Oczywiście klient może na tym etapie zobaczyć propozycję, zaopiniować ją i dać wskazówki do ewentualnych zmian. Dobrą praktyką wśród projektantów wnętrz z Warszawy i nie tylko jest przygotowywanie nie jednego, a kilku projektów, do wyboru dla klienta. By jeszcze lepiej je przygotować, opracowana może być wizualizacja, kiedy już któraś ze wstępnych propozycji została zaakceptowana przez zlecającego.
W momencie gdy jest już gotowy projekt wizualny aranżacji wnętrza, specjalista może przygotować dokładny kosztorys, w oparciu o realne ceny ze sklepów i od dostawców oraz katalog produktów. Tworzy dokumentację techniczną dla wykonawców prac remontowych, co umożliwia wykonanie projektu z dbałością o każdy szczegół.
Projektowanie wnętrz w jest sztuką wyboru odpowiednich elementów, kolorystyki poszczególnych pomieszczeń oraz połączenia ich ze sobą dla uzyskania funkcjonalnej i przyjemnej dla oka przestrzeni. Profesjonalny architekt przygotuje projekt wnętrza zgodny z oczekiwaniami przedstawionymi przez klienta. Kiedy warto poszukać osoby, która wykona dla nas taką usługę?
Projektowanie wnętrz jest zadaniem wielowymiarowym. Projektant podejmujący się takiej usługi dla swoich klientów powinien dobrze poznać ich potrzeby, wymagania i gust, ponieważ wszystko to oddziałuje na finalny projekt, jaki przygotuje.
Tak naprawdę dobrym pomysłem będzie zaangażowanie architekta wnętrz do pracy nad kreacją projektu pomieszczeń mieszkalnych jeszcze w czasie budowy domu czy planowania generalnego remontu. Warto wcześniej rozpoznać rynek projektantów w Warszawie, czy w mieście, które nas interesuje. Jeśli architekt rozpocznie współpracę z klientem na wczesnym etapie remontu czy budowy domu, to będzie mógł od razu podpowiedzieć, jak np. ustawić ścianki działowe. Takie podejście do projektowania zaoszczędzi nam czas i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów wynikających np. z konieczności dokonywania przeróbek instalacyjnych.
Zważywszy na fakt, że projektant wnętrz z Warszawy czy z innego miasta musi mieć czas na zapoznanie się z przedmiotem zlecenia i prośbami czy wizjami klientów, trzeba założyć co najmniej kilka tygodni na przygotowanie propozycji realizacji.
Dom jednorodzinny zostanie zaaranżowany kompletnie w ciągu około 2-3 miesięcy, o ile będzie on średniej wielkości. Trzeba też wziąć pod uwagę terminarze projektantów. Można znaleźć i takich, którzy prace zaczną dopiero po kilku tygodniach od zgłoszenia się klienta, ponieważ będą musieli dokończyć poprzednie zlecenie. Kalendarze zleceń są sprawą indywidualną dla każdej pracowni architektury wnętrz.
Dodatkowo przy wyznaczaniu momentu dobrego na kontakt z architektem do wykonania projektu, trzeba wziąć pod uwagę czas, w którym dom czy mieszkanie mają być wybudowane i gotowe do wprowadzenia się. Przyjmuje się najczęściej, że propozycja wnętrza powinna być gotowa na co najmniej 2 miesiące przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. To też odpowiedni termin na zgromadzenie materiałów wykończeniowych, kupienie mebli czy dodatków, które znalazły się w projekcie przygotowanym przez projektanta. Na wiele np. mebli czy sprzętów przyjdzie nam poczekać 6-8 tygodni.