Projektowanie mieszkań Częstochowa

Jak projektuje się małe mieszkania – kawalerki w Częstochowie?

Duże mieszkania przeznaczone są z reguły dla kilkuosobowych rodzin, natomiast te najmniejsze – dla singli. Małe lokale powszechnie nazywane są kawalerkami, choć nie tylko kawalerowie rzecz jasna znajdą w nich swoje miejsce do życia. Jak zaprojektować takie mieszkanie, aby było funkcjonalne, ale też miało atrakcyjną aranżację?

Wyzwanie dla architekta przy projektowaniu mieszkań w Częstochowie

Projektowanie wnętrz w Częstochowie w przypadku kawalerek stanowi nie lada wyzwanie dla specjalisty. Trzeba bowiem zmieścić wszystkie strefy – nocną i dzienną – na małej powierzchni, a  przy tym wykreować przestrzeń przestronną, która będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Wymaga to wiedzy technicznej, znajomości trendów i sprytnych rozwiązań, które w przypadku takich wnętrz sprawdzają się doskonale.

Jasne wnętrza, z jasną podłogą i modnymi, jasnymi meblami powodują, że pomieszczenie nabiera więcej przestrzenności. To prosty zabieg, który można wykonać w każdym małym mieszkaniu, a dla dodania mu charakteru architekt może zaproponować wykorzystanie kolorowych, kontrastowych dodatków.

Projektowanie wnętrz na potrzeby inwestora

Osoba zlecająca zaprojektowanie przez architekta wnętrza kawalerki ma swoje wymagania, którym trzeba sprostać, choć czasem należy pójść na pewne kompromisy. Duża wanna z osobnym prysznicem nie zmieści się obiektywnie rzecz ujmując w kawalerce, ale można zaproponować zlecającemu wannę z parawanem nawannowym. Także trudno jest wydzielić kuchnię osobno od salonu – najczęstszym rozwiązaniem przy projektowaniu wnętrz w Częstochowie w małych mieszkaniach jest umieszczenie aneksu kuchennego, który od części sypialnianej i wypoczynkowej oddzielić można np. dzięki zastosowaniu wysokiego blatu.

Projektowanie mieszkań w Częstochowie w przypadku kawalerek musi być spójne z wymaganiami klienta, z liczbą osób, która ma mieszkać w lokalu, a nawet z tym, czy będzie w nim pies lub kot. Dobrze sprawdzają się zabudowy meblowe, które umożliwiają wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni na dodatkowe szafki, schowki czy szafki wysuwane typu cargo, nie tylko w kuchni.

Funkcjonalność w pierwszej kolejności

Projektowanie wnętrz kawalerek sprowadza się do połączenia funkcjonalności z modną aranżacją. Bardzo ważne jest wydzielenie stref w mieszkaniu, by oddzielić część sypialną od dziennej. Każde miejsce w lokalu może być funkcjonalne i odpowiadać potrzebom domowników. Wystarczy użyć mniejszych sprzętów, np. wąskiej zmywarki czy pralki typu slim, by wszystko zmieściło się na małej przestrzeni.


Skontaktuj się z nami!REALIZUJEMY USŁUGI NA TERENIE CZĘSTOCHOWY ORAZ OKOLIC!