Projektowanie kuchni Częstochowa

Projektowanie kuchni Częstochowa – najważniejsze aspekty

Kuchnia w wielu domach i mieszkaniach jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. To królestwo pani domu, która gotuje posiłki dla swoich bliskich, ale i pomieszczenie kojarzące się z rodziną, z domowym ogniskiem i przytulnością. Jak zatem podejść do projektowania kuchni w Częstochowie – w blokach z wielkiej płyty, apartamentowcach czy w domach?

Komu ma służyć kuchnia?

Po pierwsze przy projektowaniu wnętrz kuchennych należy wziąć pod uwagę to, komu i w jakim celu mają one służyć. Wcale nie jest to takie oczywiste, że w tym pomieszczeniu się gotuje czy spożywa posiłki wraz ze wszystkimi domownikami. Są i takie domy, w których w kuchni przygotowuje się posiłki wyłącznie incydentalnie. Tam nie ma tak dużego znaczenia zaplanowanie szerokiego, długiego blatu roboczego, czy też umieszczenie kuchenki z 5 lub 6 palnikami.

Natomiast w kuchniach w mieszkaniach, w których są entuzjaści gotowania, którzy wiele czasu spędzają na przygotowywaniu, gotowaniu i serwowaniu posiłków, najważniejsze jest stworzenie przestrzeni w pełni funkcjonalnej, ergonomicznej, przy odpowiednim rozmieszczeniu i umieszczeniu względem siebie kuchenki, lodówki czy zlewu.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projekty wnętrz Częstochowa

Jaka przestrzeń jest do zaprojektowania?

Dla projektanta wnętrz – czy to w Częstochowie, czy w Warszawie lub Krakowie, istotne jest określenie, jak wiele miejsca ma on do zagospodarowania na potrzeby wszystkich mebli, dodatków i sprzętów AGD do kuchni. Inaczej aranżuje się wąską kuchnię w mieszkaniu blokowym, a w inny sposób otwartą na salon w domu jednorodzinnym. Kwestia otwarcia tego pomieszczenia na jadalnię lub salon czy pokój dzienny powoduje, że jego styl powinien współgrać ze stylem aranżacji tych wnętrz.

Wyzwaniem jest projektowanie kuchni wąskiej, małej, w której trzeba maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń, na co pozwolą meble na wymiar i kompaktowe sprzęty kuchenne.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projektowanie wnętrz Częstochowa

Funkcjonalność i styl kuchni – projektowanie wnętrz w Częstochowie

Kuchnia może być zaaranżowana w stylu vintage, z meblami ozdobnymi rzeźbieniami, drewnianymi blatami czy przeszklonymi witrynkami ze szprosami, ale i w stylu nowoczesnym, gdzie owe meble tworzą jednolitą taflę wraz ze sprzętami. Styl kuchni trzeba uzgodnić ze zlecającym jej zaprojektowanie właścicielem.

Nie tylko sam wygląd pomieszczenia ma znaczenie, ale i jego funkcjonalność. Blat roboczy musi umożliwiać wygodne przygotowywanie posiłków. Jeśli jest to możliwe, w kuchni powinien zmieścić się stół z krzesłami dla domowników, a także podstawowe sprzęty – kuchenka, piekarnik, zlew, zmywarka, mikrofalówka czy okap.


Skontaktuj się z nami!REALIZUJEMY USŁUGI NA TERENIE CZĘSTOCHOWY ORAZ OKOLIC!