Podłoga i ściana “prawie” drewniana

Dziś chcę się podzielić czymś o czym w sumie już kiedyś dane było mi się przekonać, a teraz przy okazji pewnego projektu okazało się, ze jak to często bywa – im dalej w las tym więcej drzew – płytki, najczęściej gresowe, imitujące drewno. Kto miał okazję zobaczyć  z bliska, dotknąć tych z najbardziej dopieszczonych kolekcji, ten już wie. Nie sposób przejść obojętnie wobec ich piękna. O czym więc mówię, pisząc: podłoga i ściana prawie drewniana?

Ich rynek jest już tak bogaty, że producenci muszą wciąż dokładać starań żeby jeszcze Nas czymś zachwycić. Wierność ideałowi drewna nie polega wyłącznie na precyzji w odwzorowaniu barwy, rysunku czy faktury słoi. To także znikoma powtarzalność dokładnie takich samych elementów w poszczególnych kolekcjach. Jak w naturze, każda następna płytka jest niepowtarzalna przez przynajmniej czterdzieści kilka kolejnych w jednej partii.

 

➔ Sprawdź naszą ofertę: architekt wnętrz Częstochowa

 

Imitują proste, nowocześnie obrobione deski, albo stare parkiety, sposobem ułożenia czy rysunkiem. Dostępne w różnych formatach, w formie mozaiki, “desek” albo bardziej właściwych dla płytek ceramicznych,  kształtach kwadratu lub prostokąta.

Nawet po dotknięciu trudno uwierzyć, ze to gres. Perfekcja przygotowana ludzką ręką ściga się z naturą i  myślę, że śmiało może z nią rywalizować.

Brak konieczności wykonywania zabiegów konserwatorskich przez lata użytkowania także jest na plus w stosunku do drewna.

Oczywiście można się upierać, że to nie drewno, że zimne itd. Jak najbardziej, ale polecam najpierw poznać temat osobiście – palpacyjnie. Widywałam już niejedną zaskoczoną minę a i moja w pierwszym kontakcie była lekko oszołomiona.

Trójwymiarowość płytek, nie – wszechobecna w tego typu materiałach, to także coś za co je cenimy. Nie szlifowanej deski raczej byśmy sobie w domu nie położyli, ani to praktyczne ani miłe czy wręcz bezpieczne. Gres, w różnym stopniu intensywności, proponuje się Nam od całkiem gładkiego poprzez wyczuwalne linie “usłojenia” bądź subtelnych, ledwie zauważalnych pod snopem światła ornamentów, aż do całkiem ostrego, antypoślizgowego czy wręcz w przestrzennych formach dekoracyjnych. Wszystko łatwe do utrzymania w czystości, trwałe w kolorze, idealne na ogrzewanie podłogowe, niezmienialne przez wiele lat.

 

➔ Sprawdź naszą ofertę: projektowanie wnętrz Katowice

 

Płytki gresowe imitujące drewno znakomicie sprawdzą się w kuchni, toalecie czy spa, higienicznie czyste, nienasiąkliwe i niewymagające. Niezastąpione tam gdzie pragniemy otoczyć się ciepłem drewna i wymagamy trwałości (parametrów) kamienia.

Jednym słowem dobrze przemyślane dwa w jednym; ponadczasowe piękno.

http://www.refin.it/