O firmie

Lab studio

To pracownia projektowa działająca od 2009 roku. Architektura wnętrz to Nasza specjalność. Oprócz tego zajmujemy się też projektowaniem mebli, czasem ogrodów, czy detalu – wszystkiego co wiąże się z estetyką i komfortem przestrzeni użytkowych.

Sposób działania

Zwykle dojeżdżamy do klienta, choć zdarzają się Nam projekty prowadzone całkowicie online. Zdajemy sobie sprawę, że są klienci, którzy potrzebują takiego rozwiązania. Jeśli jednak jest to możliwe, preferujemy kontakt osobisty, chcemy zobaczyć i najlepiej opomiarować osobiście projektowane wnętrza, porozmawiać o potrzebach, preferencjach oraz wątpliwościach Naszych klientów. Gotowy projekt także dostarczamy na miejsce.

Projekty wnętrz opracowujemy na dwa sposoby:

  1. Sam projekt – zawiera wizualizacje i rysunki, oraz listy materiałów zastosowanych we wnętrzach.
  2. Projekt plus nadzór autorski – oprócz samego projektu zajmujemy się także realizacją: Pozostajemy w stałym kontakcie z wykonawcami, monitorujemy prace oraz dostawy materiałów.

Czas realizacji zlecenia

Preferujemy projekty, które możemy przygotować bez zbytniego pośpiechu. Projektowanie wnętrz nie sprowadza się dla Nas, do przelania na papier “jakiegoś” rozwiązania. Chcemy żeby było to najlepsze z możliwych rozwiązań, dopracowane w szczegółach. Takie rozwiązania wymagają czasu, przemyśleń, często sprawdzenia kilku pomysłów, wyszukania odpowiednich materiałów i dodatków. Czasem też dodatkowych rozmów z klientem.

Miejsce

Pracujemy wszędzie tam gdzie są wrażliwi ludzie, potrzebujący otoczyć się niebanalną, funkcjonalną przestrzenią. Odległość nie ma dla Nas znaczenia. Do interesujących projektów zawsze warto dojechać.

Nasza specjalność

Zdecydowanie lubimy zajmować się planowaniem przestrzeni. Architekt wnętrz to taki człowiek, który nie tylko dobiera kolory ścian czy meble. Może od nowa poustawiać ściany, wydzielić pokoje, kuchnię czy inne potrzebne pomieszczenia i My to lubimy. Aranżacja poddasza na apartament – to jest wyzwanie, którego chętnie się podejmiemy. Przestawianie ścian, otwieranie przestrzeni czy może całkiem nowy układ pomieszczeń? Proszę bardzo.

Projekt domu od wnętrz

Mało popularne a bardzo praktyczne rozwiązanie, w którym to projektant wnętrz Nakreśla wstępną koncepcję nowobudowanego domu skupiając się na wnętrzach. Razem z inwestorem omawiamy potrzeby i w oparciu o możliwości zabudowy działki przygotowujemy wstępną koncepcję całego projektu. Następnie jest ona konsultowana z architektem, który zadba o konstrukcyjną poprawność projektu i domknie ją w zewnętrzną całość. W rezultacie otrzymujemy dom dosłownie skrojony na miarę Naszych potrzeb. Żyjemy we wnętrzach a więc to one, Naszym zdaniem, w całej konstrukcji domu są najważniejsze. Estetykę zewnętrznej części dużo łatwiej i szczęśliwiej dostosujemy do naszego życia niż odwrotnie.

Stylistyka

Zakładamy, że architekt wnętrz to osoba, którą zatrudnia się po to, żeby uzyskać wyjątkowe pod względem estetycznym wnętrza, żeby wykorzystać optymalnie przestrzeń, nie przeładowując jej ani ilościowo ani jakościowo. Osoba taka ma wykreować tę przestrzeń specjalnie dla Nas a nie skopiować inny pomysł. Stawiamy na oryginalność. Mocno inspirujemy się stylem Mid-century modern, kojarzonym z ponadczasowym smakiem oraz dobrej jakości meblami. Bardziej niż na ilość stawiamy na jakość detalu we wnętrzu. Kompozycja ma dla Nas znaczenie. Nie boimy się nowoczesnych, zaskakujących akcentów w postaci mniej lub bardziej użytkowych dzieł sztuki.