O firmie

 Lab Studio jest autorską pracownią projektową, utworzoną w roku 2009.

Od tego czasu świadczy ona usługi w zakresie architektury wnętrz, projektowania mebli, w dużej mierze tapicerowanych, czasem ogrodów oraz detali. Założona została przeze mnie, z wielkiej miłości do architektury i pasji tworzenia.

 Abraham Maslow twierdził, że człowiek wrażliwy na piękno może chorować gdy w jego otoczeniu zabraknie harmonii i ja mu wierzę, w końcu był to geniusz. Kto by nie chciał, żeby codzienność była zwyczajnie ładna oraz “łatwa w obsłudze” czyli funkcjonalna.

   Dom, mieszkanie, firma – to spore wyzwania.

Urządzanie, budowa to koszty i stres. Jeśli  tylko możemy zrealizować swój pomysł na rysunku, zanim naprawdę wydamy całą energię oraz oszczędności na urzeczywistnienie go – jest to wielki komfort. Pozwoli on na uniknięcie błędów a w konsekwencji – dodatkowych stresów i kosztów. I to jest właśnie rola architekta wnętrz: człowieka, który widział nie jedną budowę i może służyć swoim doświadczeniem oraz ukierunkowanym odpowiednim wykształceniem, poczuciem estetyki.

Co zawiera projekt wnętrza?

W ramach podpisanej umowy dla projektowanej przestrzeni przygotowywane są wizualizacje. Pozwolą one zobaczyć swoje przyszłe mieszkanie czy dom za pomocą realistycznych obrazów. Następnie możemy je jeszcze zmodyfikować. Gdy całość będzie satysfakcjonująca przygotujemy rysunki techniczne. Znajdzie się na nich każdy punkt elektryczny: lampa, gniazdko, włącznik. Meble na wymiar zostaną zwymiarowane dla stolarza, dobierzemy materiały i wszystkie elementy wyposażenia od szafy po kontakt, oraz podpowiemy wykonawcom jak zabrać się do pracy. Możemy też polecić sprawdzonych wykonawców dla każdej z prac. Raczej na pewno będę Cię chciała zabrać do salonów sprzedaży, żebyś mogła/mógł na własne oczy zobaczyć, dotknąć materiałów, które zaproponuję.

Jakie są moje kwalifikacje zawodowe?

 Studia na Architekturze wnętrz skończyłam z dwoma wyróżnieniami. Pracowałam na nie sumiennie bo zawód projektanta był i jest dla mnie czymś ważnym i dobrym, pewnego rodzaju odpowiedzialnością. Tworzę projekty samodzielnie od 2009 roku, projektuję meble, często biorę też czynny udział w ich powstawianiu.

Projektowanie mebli tapicerowanych

W czasie studiów otrzymałam wyróżnienie za projektowanie struktur użytkowych. Była to dziedzina, w której od początku czułam się bardzo dobrze. Wcześnie też nauczyłam się pracy z tkaniną, szycia i przygotowywania form. Później, dzięki temu miałam okazję pracować w dziale prototypów dla dużej spółki polsko-duńskiej gdzie byłam częścią niewielkiego zespołu opracowującego prototypy dla uznanych, zagranicznych marek meblowych. Tam się dużo nauczyłam, zarówno w temacie budowy mebla jak i estetyki oraz dbałości o szczegóły z jaką należy go wykonać.

Wiem, że wielu z Nas ma swoją wizję, marzenia, sympatie i antypatie. Staram się to szanować, słuchać o potrzebach swoich klientów. Wyrażam także swoje zdanie, i zawsze mam swoje pomysły. Nie powielam koncepcji, każda ma indywidualny charakter tak jak człowiek, który po nią przychodzi, stąd różnorodność moich prac.

 Pragniesz wnętrza, którego w moich koncepcjach nie widziałaś, nie widziałeś – znakomicie. Zwykły, przytulny dom a może bardzo funkcjonalne nieduże mieszkanie? Albo coś całkiem  nietuzinkowego. Nie wiem jakbym uprawiała ten zawód gdybym nie lubiła wyzwań.

Zapraszam do kontaktu.

Wszystkiego dobrego i… pięknego.

Agnieszka Tatarowicz