Nowości wnętrzarskie prosto z Hiszpanii

Nie tak dawno zostałam zaproszona na szkolenie do jednej z wiodących fabryk płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Fabryka a konkretnie grupa Porcelanosa znana jest z eleganckich rozwiązań do wnętrz: wysokiej jakości płytek, gresów, spieków, ceramiki oraz baterii łazienkowych. Co roku Porccelanosa zmienia swoją, niemałą ekspozycję żeby na odwiedzających zawsze czekały świeże rozwiązania z zakresu branży.

Jednym z „dzieci” grupy Porcelanosa jest marka L”antic colonial. Oferuje ona wyselekcjonowane kamienie naturalne, podłogi drewniane i wysokiej jakości winylowe a także mozaiki i płytki w mniejszych formatach. Powiedziałabym, że ta część oferty grupy jest chyba najbardziej luksusowa i wyjątkowa.

Perłowe mozaiki od L’antic colonial

Nowości wnętrzarskie prosto z Hiszpanii

X-tone to z kolei część grupy Porcelanosa oferująca spieki wielkoformatowe. Funkcjonalność spieków ze względu na ich parametry techniczne jak choćby wymiary przekraczające czasem 3×1 m przy niewielkiej grubości, to zupełnie inne możliwości wykraczające znacznie poza ramy tego co możemy zrobić z tradycyjnych płytek ceramicznych. Ale same spieki nie są nowością, więc myślę, ze wielu z Was już dobrze o tym wie. Oprócz formatu i jakości warto wiedzieć, że fabryki, zwłaszcza te znaczące, bardzo się starają, żeby spieki rzeczywiście wiernie oddawały rysunek oraz fakturę materiału, na którym są wzorowane. Są to głównie kamień naturalny i drewno. W tym celu wykonuje się masę zdjęć, skanów wzorcowych materiałów i zamin spiek o danym wzorze trafi finalnie do produkcji jest wielokrotnie poprawiany, ulepszany. Usuwane są skazy, często spotykane na materiałach naturalnych choć czasem też celowo, pewne szczególne znaki się zostawia. Spieki oczywiście jako przemyślane pod każdym kątem są wolne od niepotrzebnych Nam cech materiałów wzorcowych.

Kuchnia ze spieku X-tone

Oprócz użycia tradycyjnego – na ściany, bardzo często są stosowane jako wykończenie powierzchni mebli, także a może nawet przede wszystkim powierzchni roboczych jak blaty kuchenne. To znów rozwija nowe wachlarze możliwości aranżacyjnych ale także umożliwia zastosowanie nowości technologicznych jak choćby niewidzialna płyta grzewcza.

Wnętrzarskie nowości prosto z Hiszpanii

Spieki to też rewolucja w łazience, można z nich tworzyć całe umywalki, skomponowane z blatem, szafką czy ścianą.

Umywalki ze spieków – wnętrza 2023

Jedziemy dalej – czas na markę Noken – to producent baterii i ceramiki łazienkowej a także wanien wolnostojących i baterii kuchennych. W ofercie są także lustra i meble łazienkowe oraz akcesoria. Tu nowością są umywalki w kolorze a i baterie dostępne są nie tylko w chromie czy złocie. Moją ulubioną jest seria Lignage – zwłaszcza dostępna z pokrętłami z kamienia jest po prostu śliczna. Co jest fajnego wannach – zaczynają się na nich pojawiać półki na kosmetyki 🙂

Kolorowe umywalki oraz wanna wolnostojąca marki Noken

Wnętrzarskie nowości prosto z Hiszpanii

I na koniec główna gwiazda czyli sama ekspozycja Porcelanosy – to jakość, którą widać i czuć zarówno w użytkowaniu jak i w obróbce. Zaskakujące są płytki drewnopodobne, których niemal nie sposób odróżnić od drewna, ale jeszcze bardziej te, które mają fakturę tapety lub plecionki! Wyglądają obłędnie, są – wydaje się wręcz – ciepłe w dotyku, przytulne. Wśród nowości są oczywiście też – zgodnie z ostatnimi trendami – nawiązania do lastryko ale jak to u Porcelanosy subtelne i zawsze eleganckie.

Nowości wnętrzarskie – 2023 Porcelanosa

To oczywiście wycinek ekspozycji i mojej wycieczki do Porelanosy, gdybyście chcieli wiedzieć coś więcej – zawsze możecie do mnie pisać albo szkudzić w internetach. Na pewno znajdziecie tam dużo więcej z oferty grupe Polrcelanosa.