Jak ponownie wykorzystać stare drzwi?

Dużo rzeczy po prostu wyrzucamy, chcemy mieć nowe, gładkie, lśniące, modne. Wydajemy całą masę pieniążków podążając za trendami, a to co się zużyło, zdarło, poharatał tak zwany ząb czasu, nie ma racji bytu w Naszym idealnym świecie. Ja wiem, trzeba być praktycznym, w Naszym klimacie i kurz i błoto a im gładsze coś tym umyć łatwiej a im coś starsze tym wyrzucić mniej szkoda. Skoro tak to czy teraz czy trochę później, w sumie nie ma większego znaczenia.

Design, nie tylko jeśli chodzi o drzwi, w tym kraju, kręci się raczej wokół prostej formy, jeśli z wstawkami, szkłem to też raczej wszystko trzyma proste kąty, linie, kształty. Tym łatwiej i praktyczniej można wykorzystać  stare skrzydło, dać mu drugą szansę na życie a sobie na zabawę i porcję kreatywności. Polecam kilka już wypróbowanych sposobów na własny projekt z użyciem niepotrzebnych już, jak by się mogło wydawać, drzwi.

Jedną z pierwszych rzeczy jaka się nasuwa i jest już dość mocno spopularyzowana to zagłówek łóżka.

Im bardziej “zniszczone” skrzydło tym bardziej sielski, południowy klimat.

Kolejną, równie oczywistą i jedną w moich ulubionych jest blat; stołu, biurka.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projekty wnętrz Częstochowa

Idąc dalej tym tropem i mając odpowiednio solidny przedmiot obróbki, można stworzyć i siedziska  czy same oparcia do siedzisk, półki, wieszaki, tablice użytkowe, czy parawany.

➔ Sprawdź naszą ofertę: projektant wnętrz Katowice

No i można także użyć drzwi jako okładziny ściennej czy nawet sufitowej.

Czyli jak się okazuje – ogranicza Nas tylko wyobraźnia.

fot. artkamin.com, es.paperblog.com, leterrazzedelchianti.it, fleamarketinsiders.com, inspirationgreen.com, es.paperblog.com, vk.com, puttogetherlife.com, interiorzine.com, inspirationgreen.com