Dom dla pieska – niebanalnie

Coraz częściej przywiązujemy dużą wagę do otaczającej Nas przestrzeni w ogóle; dopracowujemy szczegóły , wszystko musi grać jak idealnie wyćwiczona orkiestra. Mamy swój styl bycia/życia, który jest nierzadko widoczny gołym okiem, wystarczy jedno spojrzenie na coś co należy do Nas: samochód, torebka, dom ale i bywa, że wreszcie domek dla pieska. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, niektóre naprawdę ekstremalne – modernistyczne i może nie do końca i nie w każdym klimacie praktyczne. Dom, nawet ten psi jest przecież schronieniem, powinien być wygodny, jeśli nie komfortowy dla Jego mieszkańca i o każdej porze roku chronić przed zbyt skrajnymi temperaturami oraz warunkami atmosferycznymi.

Zbyt ażurowy czy z dużą ilością szkleń, nie zapewni należytej izolacji Naszemu pupilowi, ani przed palącym słońcem ani chłodnym wiatrem i deszczem. Tak samo domek kryty blachą – choć uroczy – musiałby być naprawdę dobrze izolowany od wewnątrz żeby zapewnił komfort użytkowania. No i oczywiście, blacha może okazać się bardzo ostrym narzędziem , jeśli nie będzie odpowiednio wykończona,

choć sam pomysł małej przyczepki na wzór kempingowej, bardzo mi się podoba 🙂

W najlepszych projektach, estetyka idzie za funkcjonalnością, nie odwrotnie, zwłaszcza w tak ważnej kwestii jak schronienie i poczucie bezpieczeństwa.

i choć pieski nie zwracają na tę estetykę uwagi tak ja My, nic nie stoi na przeszkodzie żeby postarać się o wyjątkowye lokum dla Naszego czworonożnego przyjaciela. Upiększajmy jednak z umiarem ,dopóki głównemu lokatorowi nie zaczną przeszkadzać Nasze działania czy wręcz utrudniać na stałe życie we własnych czterech ścianach.

Łączenie z zielenią donic/domków jest również bardzo efektownym pomysłem o ile nie sadzimy roślin o zbyt silnym zapachu czy trujących.

Sama buda, jeśli można ją tak jeszcze nazwać, może być nieco organiczna w formie, zespolona z krajobrazem

Bardzo oryginalna może stanowić ciekawy  akcent w ogrodzie czy w domu

Subtelna i elegancka, nowoczesna, zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi w architekturze trendami.

Właściwie może nawiązywać do każdego ze stylów- epok, regionów świata

może być nawet pałacem z baśni albo willą z luksusami

➔ Sprawdź naszą ofertę: architekt wnętrz Częstochowa

urocza chatką z własnym gankiem , ogródkiem albo wręcz piętrówką.

Psia miejscówka bardzo często jest zlokalizowana w domu, czy to w formie, wnęki, mebla z wydzieloną częścią czy niezależnej formy, mniej czy bardziej przestrzennej. Każdy pies szaleje za swoim właścicielem i chętnie będzie spędzał czas jak najbliżej Niego.

Buda, czy legowisko, jak widać, wcale nie musi wyglądać jak psie posłanie, może być naprawdę niezłą sztuką, tym bardziej w domu możemy poszaleć bo tu pogoda już Nam nie straszna.

➔ Sprawdź naszą ofertę: architekt wnętrz Katowice

Świetnie sprawdza się wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Na koniec jeszcze parę designerskich, fajnych, projektów, które tak cieszą oko Nas wrażliwych na sztukę. Wybór jest i każdy coś dla siebie ( swojego psa) z pewnością znajdzie albo jeszcze lepiej – wymyśli. Dbajmy o Nasze zwierzaki bo przecież nikt Nas nie kocha tak jak one, nikt nie szaleje z radości jak wracamy do domu, nawet gdy wyszliśmy tylko wyrzucić śmieci. Nie ma drugiej takiej miłości jak zapatrzona w swojego opiekuna czy opiekunkę ta odbijająca się w psich oczach.

Fot. thecoolist.com, thezooom.com, interiorfind.com, boccibeefs.com, inthralld.com, news.buzzbuzzhome.com,  mymodernmet.com, infurn.com, design-laorosa.com, bassethoundtown.com, gravityshack.com, tuvie.com, green.homecrux.com, designswan.com, blogs.dallasobserver.com, elsabags.blogspot.com