Czym jest okładzina ścienna?

Już nie tapeta, do czego jesteśmy przyzwyczajeni – producenci ekskluzywnych, tych dopieszczonych pod względem jakości oraz designu mówią – okładzina ścienna. Często w pełni zmywalna (szorowalna nawet), szeroka już nie na pół metra a na metr i więcej, bywa ciężka i masywna. W rzeczy samej z tapetą łączy ją tylko już chyba miejsce stosowania.

Może być niemalże interaktywna, pozostawiająca niedomówienia w postaci możliwości własnych aranżacji, wprowadzenia kolorów, zabawy wzorem.

➔ Sprawdź naszą ofertę: architekt wnętrz Częstochowa

Ja uwielbiam te w trójwymiarze, jednokolorowe ale co robią ze ścianą- plastyczne jak dzieło sztuki, którym w rzeczy samej są.

Kiedy wygląda jak pognieciony papier, sztywny jak gazeta – dotykam jej i tak jest (!) niemalże czuję zagniecenia i słyszę jak szeleszczą a ona jest zupełnie płaska.

Ta naprawdę droga i ekskluzywna może być jak  ściana opuszczonego domu, która pamięta wiele historii, kompletnie szalona jak niedokończona tkacka praca.

albo elegancka, błyszcząca i drobiazgowa jak koronka,

klasyczna…

i nowoczesna

kolorowa i radosna

albo powściągliwa i zachowawcza, co nie znaczy, że bez wyrazu

Naprawdę uwielbiam te kruche i delikatne jak ręcznie robione szydełkowe serwety, gdzie przy bogactwie wzoru poszczedzono barwnych kontrastów, żeby nadmiar nie zmęczył oczu,

➔ Sprawdź naszą ofertę: projektant wnętrz Katowice

Kiedy je zobaczyłam niedawno w sklepie, nie mogłam oderwać oczu, ani dłoni próbując uwierzyć, że nie ma tam zagnieceń.

Jakbyśmy jej nie nazwali: tapetą, okładziną – ona nie zniknęła – wciąż jest obecna i bynajmniej nie jest – w swych najlepszych odsłonach – rozwiązaniem ekonomicznym ani byle jakim. Może być królową ściany , wnętrza; obrazem rozpiętym między ścianą a sufitem i znakomitym wypełnieniem pustej powierzchni – odpowiednio wybrana – będzie cieszyć nienagannym stanem i nienachalnym wzorem długi czas. Pamiętajmy o niej i korzystajmy, biorąc pod uwagę, że projektują je obecnie naprawdę niebanalni artyści.

Fot. elitis.fr, urbansourcechicago.com, modern-technology.pl, architonic.com, glamora.it, trendir.com, archiexpo.com, blogbeautifulmine.com, verdeinteriori.com, wallanddeco.com