Architektura wnętrz

Osoby urządzające przestrzeń zarówno prywatną, jak i publiczną często zastanawiają się, z czyjej pomocy powinny skorzystać. Architekt wnętrz, projektant, a może dekorator? Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy i jaki ma być zakres prac. Lab Studio oferuje szeroki wachlarz usług, które pozwolą stworzyć designerską, a przy tym niebywale funkcjonalną przestrzeń!

Na czym polega architektura wnętrz?

To bardzo szerokie pojęcie. Od dekoratora czy projektanta architekt różni się tym, że kompleksowo zajmuje się przestrzenią. Może on ingerować nie tylko w jej aranżację, ale też konstrukcję i ogólny projekt obejmujący m.in. liczbę i rozkład pomieszczeń. Bardzo często jego praca rozpoczyna się na długo przed rozpoczęciem budowy. Zdarza się również, że wchodzi do domu czy mieszkania w stanie surowym i musi zaplanować każdy, nawet najmniejszy szczegół, by stworzyć przyjazną i funkcjonalną przestrzeń do życia. Dlatego musi posiadać ogromną wiedzę techniczną z zakresu materiałów, instalacji oraz budownictwa. Nie bez znaczenia jest również zmysł estetyczny oraz umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta. Wnętrze musi być bowiem przede wszystkim funkcjonalne, ale też przyjemne dla oka i w 100% odpowiadające gustom oraz potrzebom domowników.

Projekt apartamentu w kamienicy

Eleganckie wnętrza

 

Po czym poznać dobrego architekta wnętrz?

Przede wszystkim należy rozróżnić, że architekt to osoba o znacznie szerszych kompetencjach niż projektant czy dekorator. To osoba o odpowiednich kwalifikacjach oraz kierunkowym wykształceniu. To bardzo ważny aspekt, ponieważ ingerencja w ściany, konstrukcje i instalacje wymaga ogromnej wiedzy technicznej. Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie i portfolio – zdjęcia realizacji stanowią najlepszą wizytówkę każdego specjalisty. Dobry architekt to osoba o wysokich kwalifikacjach, ale i wyjątkowym poczuciu estetyki. Dzięki temu ma głowę pełną pomysłów i wyróżnia go niesztampowe, indywidualne podejście do każdego klienta oraz każdego wnętrza.

Architekt wnętrz – specjalistyczne know-how

W pracy architekta wnętrz niebagatelne znaczenie ma zdobyte w trakcie pracy doświadczenie. Dzięki niemu wykształcenie może zostać uzupełnione o swoiste know-how – wiedzę utajoną, która ujawnia się w praktyce. Jako architekci wnętrz braliśmy udział w realizacji szeregu projektów o różnym stopniu skomplikowania. Doświadczenie, które zdobyliśmy pozwala nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów. Dzięki niemu jesteśmy w stanie z powodzeniem łączyć treść tych potrzeb z posiadaną wiedzą teoretyczną: efektem tego połączenia może być wyjątkowy projekt wnętrza.

 

Architekt wnętrz

Mogą nam Państwo zaufać. Tym, co wyróżnia nasze studio, jest nie tylko wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje. To również ogromna pasja i serce do wykonywanej pracy. Potrafimy słuchać klienta i zaproponować mu najbardziej optymalne rozwiązania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to od nas w dużej mierze zależy komfort domowników i innych osób korzystających z danej przestrzeni. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by zaplanować i stworzyć przestrzeń jednocześnie funkcjonalną oraz estetyczną. Nie są nam obce zarówno klasyczne, jak i innowacyjne rozwiązania – jesteśmy w stanie odnaleźć się w każdym stylu.

Architekt wnętrz – indywidualne podejście do klienta

W Studio Lab świadczymy profesjonalne usługi z zakresu architektury wnętrz zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Każdy klient, niezależnie od tego jakie wnętrze urządza, chce wiedzieć, że jego pomysły zostaną zrealizowane zgodnie z jego życzeniami i wymaganiami. Pewność ta stanowi gwarancję satysfakcjonującej współpracy. Zdając sobie z tego sprawę, oferujemy Państwu indywidualne podejście, którego rezultatem będzie oryginalny, niepowtarzalny projekt wnętrza. Fundamentem tego podejścia jest odpowiednia komunikacja.

Architekt wnętrz

W ciepłych barwach

 

Architekt jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie prac. Wykonujemy także nadzory inwestorskie i kompleksowo przejmujemy opiekę nad realizacją. Dbamy również o stały kontakt z klientem i na bieżąco informujemy o poczynionych postępach. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że wszystkie prace przebiegną zgodnie z ustaleniami i nie zaskoczy Was żadna przykra niespodzianka przy odbiorze nieruchomości.

Podstawą działalności studia jest architektura wnętrz. Podejmujemy się również zleceń w innych regionach kraju. Mogą nam Państwo powierzyć architekturę wnętrz nie tylko prywatnych domów i mieszkań, ale i obiektów użyteczności publicznej. Przy tworzeniu wizji i projektów zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko oczekiwania i preferencje klienta, ale też charakter i przeznaczenie danego miejsca oraz łatwość przeprowadzenia ewentualnych remontów w przyszłości. Możemy się pochwalić licznymi realizacjami dla restauracji, sklepów, salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych, przestrzeni biurowych i nie tylko.

Dobry architekt wnętrz – portfolio

W trakcie wieloletniej pracy zajmowaliśmy się przygotowaniem i realizacją zróżnicowanych projektów. Nasza działalność obejmowała nie tylko usługi z zakresu architektury wnętrz, ale również projekty mebli czy prace dekoracyjne. Na naszej stronie internetowej znaleźć można rezultaty tej działalności: zarówno projekty, jak i ich konkretne realizacje. Udostępnione portfolio posłużyć może Państwu jako źródło inspiracji dla indywidualnych pomysłów. Dostarcza ono swoistego punktu odniesienia, dzięki któremu łatwiej będzie Państwu określić swoje wymagania i oczekiwania.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zaproponowali Państwo całkowicie oryginale, własne pomysły na nowe wnętrze. Jako profesjonalni architekci wnętrz z chęcią zajmiemy się ich urzeczywistnieniem. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką projektowania wnętrz zachęcamy również do odwiedzania mojego bloga. Celem prezentowanych tam artykułów jest pokazanie, że projektowanie to pasja, którą warto dzielić się z innymi.

Architekt wnętrz – cennik

Zakres usług świadczonych przez architekta czy projektanta zależy w dużej mierze od życzeń klienta. Ze względu na to, że poszczególne zlecenia mogą znacznie różnić się pod względem skomplikowania i potrzebnego nakładu pracy zróżnicowaniu podlega również cennik. Koszt projektu jest ustalany indywidualnie: stanowi on kompromis między oczekiwaniami finansowymi klienta a wysoką jakością świadczonych usług. W razie jakichkolwiek pytań, a także w celu zawiązania współpracy prosimy o kontakt.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Kupujesz mieszkanie lub dom? To pierwszy krok, który robisz dla zbudowania swojego miejsca do życia. Zanim jednak będziesz mógł wprowadzić się do niego, najprawdopodobniej przyjdzie ci urządzić lokum. Zrób to tak, by z jednej strony pomieszczenia domowe były funkcjonalne, a z drugiej po prostu estetyczne. Nie masz pomysłu? Zwróć się o pomoc do architekta wnętrz. 

Po pierwsze – znajdź odpowiedniego architekta

Porozumienie pomiędzy klientem a architektem wnętrz jest bardzo ważne, dlatego poświęć czas na wyszukanie takiej pracowni, która jest polecana przez innych i w której zadania wykonuje naprawdę dobry architekt wnętrz.  Jeśli już podczas pierwszego spotkania będziecie się ze sobą dobrze dogadywać, to znak, że możecie podjąć współpracę.

Projekt wnętrz apartamentu

Apartament w eleganckim stylu

Po drugie – rozpoznanie terenu

Doświadczony architekt wnętrz, czy to z większych miast jak Warszawa czy Wrocław i Kraków, najpierw przed wykreowaniem odpowiedniego stylu aranżacyjnego z pewnością będzie chciał zobaczyć, co przyjdzie mu projektować i jaki jest stan wyjściowy. Kiedy na miejscu przyjrzy się przestrzeni twojego domu lub mieszkania, będzie już wiedział, z czym ma do czynienia. Dokonać powinien też dokładnych pomiarów, które są niezbędne do stworzenia pierwszego projektu.

Po trzecie – praca koncepcyjna

Musisz wiedzieć, że działalność architekta wnętrz jest nieszablonowa i ma wiele wspólnego z pracą artystyczną. Najlepiej, by prezentował on otwarte podejście do projektowania i pozostawał w stałym kontakcie z klientem. Po przygotowaniu pierwszego projektu koncepcyjnego, powinien go ci przedstawić i pozwolić na przedyskutowanie ewentualnych zmian. Dobry architekt wnętrz może zaproponować nie jedną, a kilka różnych koncepcji poszczególnych wnętrz. Jeśli przy tym przedstawia wizualizacje 3D, łatwiej będzie wyobrazić sobie, jak twoje lokum może w efekcie wyglądać.

Po czwarte – elastyczność i rzetelność

Współpraca z architektami wnętrz z Częstochowy, Wrocławia, Poznania czy Łodzi, powinna układać się w wygodny dla ciebie sposób. Jeśli specjalista coś sugeruje, przedstawia ci, ale kompletnie nie przypadło ci to do gustu, nie bój się o tym powiedzieć. Pamiętaj, że to ostatecznie ty masz mieszkać w swoim domu i powinien on być urządzony ze smakiem, być może nowocześnie, ale z zachowaniem praktycznych funkcji wszystkich pomieszczeń.

Urządzasz mieszkanie lub dom? Sprawdź, jak wybrać architekta wnętrz

Kupiłeś dom lub mieszkanie w stanie do remontu lub do samodzielnej aranżacji, w stanie deweloperskim? Pora pomyśleć o tym, jak je urządzisz. Pod uwagę powinieneś przy tym wziąć swoje wymagania w zakresie praktycznego wykorzystania kolejnych pomieszczeń, ale i gust w kwestii aranżacyjnej. Jeśli nie wiesz, jak samemu urządzić swój dom, zwróć się o pomoc do wykwalifikowanego architekta wnętrz.  Jak wybrać eksperta?

Na czym polega zlecenie aranżacji wnętrza?

Możesz zlecić aranżację wnętrz, która ma dotyczyć m.in. domu, mieszkania czy biura. Od ciebie zależy, czy będziesz chciał, by dekorator urządził ci wszystkie wnętrza, czy tylko określone pomieszczenia, na które sam być może nie masz pomysłu. Zdarza się również, że kupujesz mieszkanie lub dom w stanie surowym i musisz zaplanować nie tylko dekoracje, ale wszystkie elementy kolejnych wnętrz, łącznie z wyborem materiałów wykończeniowych, rozmieszczeniem instalacji i nie tylko. Takie zadanie jest o wiele szerzej zakrojone i warto wówczas, by twoje wysiłki wspierane były po prostu przez kogoś, kto dobrze zna się na architekturze wnętrz. 

Jak rozpoznać dobrego architekta wnętrz?

Zanim zlecisz aranżację wnętrza architektowi, sprawdź, jakie ma on kompetencje. Powinien mieć wiedzę techniczną, zmysł estetyczny i umiejętność współpracy z klientem na każdym etapie realizacji zlecenia. Jeśli to możliwe, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie portfolio architekta. Możesz poprosić o pokazanie wcześniejszych realizacji lub zobaczyć je na stronie internetowej danego specjalisty.

Architekt wnętrz musi też mieć odpowiednie kwalifikacje i kierunkowe wykształcenie. Najlepiej, by była to osoba doświadczona, z dużym wyczuciem estetyki, która zna aktualne trendy w aranżowaniu wnętrz. Podczas rozmowy z architektem zwróć uwagę, czy słucha cię i dopytuje o twoje potrzeby, a przy tym sugeruje konkretne rozwiązania problemów aranżacyjnych. Jeśli dobrze się rozumiecie, to już dobry prognostyk do podjęcia owocnej współpracy.

 

Dynamiczny rozwój rynku architektury wnętrz

Jeszcze dekadę temu mało który kupujący mieszkanie czy dom korzystał z usług architekta wnętrz. Dziś, jak zauważają eksperci, rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie. Istnieje coraz większe zainteresowanie samych zamawiających projekty wyposażenia i aranżacji, a z perspektywy samych architektów pojawiają się nowe trendy, materiały i technologie pozwalające im na zaoferowanie czegoś ciekawego odbiorcom.

Zrozumienie istoty usług aranżacji wnętrz

Współczesne pokolenie dwudziesto-trzydziesto-latków coraz chętniej zamawia projekty aranżacji wnętrz w mniejszych czy większych miastach. Takie usługi nie są już tylko domeną Warszawy, Wrocławia czy Krakowa, czyli największych ośrodków miejskich w kraju. Architekt ma do dyspozycji właściwie te same narzędzia co i inni eksperci z tej branży.

Problem w tym, że klienci nie do końca wiedzą, czego chcą w kontekście zlecania aranżacji wnętrza. Istotą usługi pozostaje skomponowanie ze sobą wszystkich elementów – dekoracji, stylizacji, czy też stworzenie określonego klimatu w zastanym układzie pomieszczeń przy użyciu elementów meblowych, tekstylnych, ale i przy kreowaniu kolorystyki czy oświetlenia.

Szeroko zakrojony projekt aranżacji wnętrz przygotowany przez architekta może ingerować w układ funkcjonalny domu czy mieszkania, który będzie polegał na zmianie położenia ścian, co pociągnie za sobą modyfikacje w rozmieszczeniu punktów elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych.

Architekt wnętrz będzie dążył przy projektowaniu do dostosowania propozycji do oczekiwań użytkowych i gustu przyszłych mieszkańców. Dlatego najpierw konieczne jest omówienie oczekiwań z klientem, by usługa była wykonana zgodnie z jego założeniami.

Kto korzysta z usług projektowania wnętrz?

Architektura wnętrz to dziedzina, w której specjalizują się projektanci znający najnowsze trendy aranżacyjne i potrafiący umiejętnie tworzyć kompozycje pomieszczeń z zastosowaniem ich odpowiedniego przeznaczenia funkcjonalnego, w korespondencji do wymogów samych zlecających.

Jeszcze pod koniec XX wieku z usług świadczonych przez architektów wnętrz korzystali tylko najbogatsi Polacy. Dziś zaczyna się to jednak zmieniać, a taki ekspert tak samo skutecznie może zaprojektować dom jednorodzinny o dużej powierzchni, jak i małe mieszkanie. Za każdym razem dąży przy tym do tego, by jak najbardziej efektywnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Większym wyzwaniem dla architekta jest właśnie mniejsze mieszkanie niż dom, w którym przestronne pomieszczenia dają duże możliwości ich aranżacji.

Można oczekiwać, że w kolejnych latach coraz więcej będzie klientów poszukujących biur architektury wnętrz, którzy będą chcieli mieć dobrze zaprojektowane pomieszczenia, zachwycające swoim wyglądem, ale i zaspokajające potrzeby funkcjonalne.

 

 


Skontaktuj się z nami!

 


Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje projekt architekta wnętrz ?

Ostateczna cena projektu od architekta wnętrz może być bardzo różna. Na cenę projektu wpływa wiele czynników jak np. rozmiar obszaru do zaprojektowania lub skala trudności projektowanego pomieszczenia.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz zajmuje się projektowanie i aranżacją pomieszczeń. Jednak to nie wszystko. Architekt może kompleksowo opracować projekt architektoniczny, a nawet uczestniczyć w jego realizacji.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Dzięki pomocy architekta wnętrz możesz powiększyć optycznie swoje małe mieszkanie lub zwiększyć jego funkcjonalność. Dobry architekt pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze dobierając odpowiednie materiały podczas tworzenia projektu.