Architekt wnętrz Katowice

Profesjonalny architekt wnętrz – Katowice

Pracownia Lab Studio mieści się w Częstochowie, jednak nie znaczy to, że świadczymy usługi wyłącznie na terenie tego miasta. W dobie dzisiejszych technologii, istniejących szlaków komunikacyjnych i szybkiego transportu jesteśmy w stanie podjąć się realizacji zleceń również w innych regionach Polski, w tym w Katowicach. To miasto stanowi źródło inspiracji dla wielu architektów wnętrz. Można tu znaleźć prawdziwe perełki modernizmu oraz futurystyczne obiekty, które doskonale wpisują się w wielkomiejski krajobraz.

Dla domu i firmy. Architekt wnętrz – Katowice

W naszej pracowni projektowej wykonujemy zlecenia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych głównie z rejonu Częstochowy oraz Katowic. Potrafimy stworzyć funkcjonalne aranżacje wnętrz dopasowane ściśle do Państwa potrzeb, a jednocześnie zgodne z trendami architektonicznymi. W czasie wielu lat pracy zdołaliśmy dogłębnie poznać rynek, co w połączeniu ze zdobytą w trakcie studiów wiedzą pozwala nam oferować usługi na wysokim poziomie. Słuchamy, doradzamy i zaskakujemy ciekawymi pomysłami. Potrafimy się odnaleźć w każdym zadaniu, niezależnie od tego, czy chodzi o zaprojektowanie przestani prywatnej, czy publicznej. Mieszkanie, willa, kawiarnia, biuro, studio taneczne, poczekalnia dla pacjentów – nie boimy się wyzwań!

Architekt wnętrz

W ciepłych barwach

 

Jak pracuje architekt wnętrz w Katowicach?

W Lab Studio stawiamy na indywidualne podejście. Dobry architekt wnętrz wie, że tworzony przez niego projekt ma przede wszystkim spełniać wymagania klienta oraz wpisywać się w jego gust. Dlatego też współpracę rozpoczynamy od poznania Was. Chcemy wiedzieć, jaki styl życia prowadzicie, czym zajmuje się firma, dla której będziemy tworzyć aranżację wnętrz, jakie koncepcje architektonicznie się Państwu podobają i przede wszystkim, czego dokładnie od nas oczekujecie. Szczegółowy wywiad umożliwia zaprojektowanie przestrzeni ściśle dopasowanej do Waszych potrzeb, zapewniającej funkcjonalność, a jednocześnie estetycznej. Mamy głowy pełne pomysłów, a zaproponowane przez nas rozwiązania wydobywają z budynku to, co najlepsze. Przed przystąpieniem do prac przedstawiamy szczegółowe wizualizacje, dzięki którym mogą Państwo zapoznać się z naszą koncepcją. Wspólnie omawiamy ich zalety oraz wady, tak by na koniec powstał projekt, o którym marzyliście.

Dlaczego warto zdecydować się na architekta wnętrz w Katowicach?

Zastanawiacie się pewnie Państwo, dlaczego powinniście zdecydować się na współpracę właśnie z Lab Studio. Nasze projekty architektoniczne mówią same za siebie – stworzyliśmy już wiele udanych aranżacji wnętrz na całym Śląsku dla sektora prywatnego i publicznego, które nie tylko spełniały, ale niejednokrotnie i przewyższały oczekiwania klientów. Nieustannie śledzimy nowinki architektoniczne i trendy wnętrzarskie. Uważnie Was słuchamy, dzięki czemu powstają koncepcje „szyte na miarę”. Nie jesteśmy tylko dekoratorami; jesteśmy specjalistami, którzy doskonale znają się na swoim fachu i potrafią zaplanować każdą przestrzeń. Częstochowa, Katowice czy dowolny inny region Polski lub zagranicy – dojedziemy wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zaprojektowania nowoczesnego wnętrza!

 


Skontaktuj się z nami!

 

Architektura wnętrz w Katowicach

Każdy, kto zaczyna remont mieszkania, domu, biura czy jakiegokolwiek innego lokalu, powinien poważnie rozważyć zatrudnienie architekta wnętrz. Choć wielu osobom się wydaje, że zaprojektowanie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni jest banalnie proste, to w momencie rozpoczęcia prac nierzadko okazuje się, że zadanie przerasta nasze umiejętności.

Specjalista od aranżacji przestrzeni poradzi sobie z każdym wyzywaniem i sprawi, że nawet potencjalne przeszkody w zagospodarowaniu pomieszczenia staną się częścią odpowiednio zaplanowanej przestrzeni.

Wnętrza w stylu vintage

Przytulna łazienka

 

Projekt z klasą, czyli specjalista w akcji

Architekt wnętrz to osoba odpowiadająca za opracowanie dopasowanego ściśle do oczekiwań Klienta i możliwości technicznych obiektu projektu. W odróżnieniu od plastyka umiejącego tylko malować czy rzeźbić posiada on dodatkową wiedzę z zakresu budownictwa – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Architekt zna się na materiałach i tworzywach, potrafi wykonać rysunki techniczne i kosztorys inwestycji, ma wyobraźnię przestrzenną. Orientuje się w trendach, umie zestawić różne faktury i kolory, wie jakie nowinki technologiczne zawitały ostatnio na rynku. Służy Klientom swoim doświadczeniem i umiejętnościami, a efektem współpracy są projekty, o jakich Państwo marzyliście.

Wnętrza w stylu eklektycznym

Wnętrza klasyczne czy eklektyczne

 

Dlaczego warto? Architekci wnętrz – Katowice

Wiele osób zastanawia się, po co zatrudniać kogoś do urządzania mieszkania, domu czy obiektu usługowego. Korzyści wynikające ze współpracy z architektem są nieocenione:

  • powstający projekt jest unikalny, ściśle dopasowany do potrzeb Klienta, jego możliwości finansowych, a także uwarunkowań technicznych przestrzeni;
  • przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych czy montażowych otrzymujecie Państwo wizualizacje pozwalające zapoznać się ze szczegółami założonej koncepcji oraz dokumentację techniczną;
  • nie trzeba martwić się wyborem materiałów wykończeniowych, odpowiednim umiejscowieniem instalacji, oświetlenia czy poszczególnych elementów wyposażenia;
  • niekiedy wystarczy niewielka ingerencja architekta, by zmienić wnętrze nie do poznania, optycznie je powiększyć lub nadać mu spójności;
  • Klient zyskuje pewność, że przestrzeń będzie optymalnie wykorzystana.
Apartament w Hiszpanii

Apartament w Marbelli

 

Lab Studio. Architektura wnętrz – Katowice

Jeśli poszukujecie Państwo kogoś, kto zaprojektuje salon, kuchnię, biuro czy wystrój lokalu gastronomicznego, zapraszamy do pracowni Lab Studio. Na rynku istniejemy już od 2009 roku i w tym czasie zdołaliśmy stworzyć dla naszych Klientów wiele udanych aranżacji zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Projektujemy wnętrza stylowe, a zarazem komfortowe, w których estetyka łączy się z funkcjonalnością.

Wsłuchujemy się w pomysły Klientów i staramy się zaproponować koncepcję wpisującą się w przedstawione nam w czasie rozmów potrzeby. Aranżacje wnętrz to nie jedyne z usług, jakie oferujemy. W Lab Studio zajmujemy się również projektowaniem mebli, w tym także tapicerowanych. A zatem jeśli potrzebny jest Państwu architekt wnętrz – Katowice to jedno z miast, w którym działamy – zapraszamy do kontaktu.

 

Jak powinna układać się współpraca z architektem wnętrz?

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług projektowania wnętrz przez architektów, nie wiedzą, czego spodziewać się po kontakcie z nimi. Samo zlecenie usługi urządzenia wnętrza domu, mieszkania czy biura to jeszcze nie wszystko, czego potrzebuje do swojej pracy architekt. W Katowicach działa wielu takich znakomitych ekspertów, którzy prowadzą ścisłą współpracę ze swoimi klientami. Jak powinna się ona układać?

Istota pracy architekta wnętrz z Katowic

Architekt wnętrz w Katowicach zajmuje się tworzeniem projektów, które pozwolą na odpowiednie zagospodarowanie domu czy mieszkania, wraz z wyposażeniem, przy utrzymaniu pożądanego stylu dekoracyjnego. Ważne jest, by propozycja architekta odpowiadała klientowi. Musi więc wczuć się w jego sytuację, poznać potrzeby i oczekiwania dotyczące przyszłego wyglądu i funkcjonalności pomieszczeń, które będzie urządzać.

Współpraca pomiędzy klientem a architektem – dlaczego jest taka ważna?

Nie ma możliwości w praktyce stworzenia idealnego projektu wnętrza dla klienta, jeśli nie pozna się jego preferencji chociażby w zakresie kolorystyki elementów wykończeniowych i wyposażenia. Architekt musi poznać upodobania domowników, ich potrzeby oraz gust. Na tej podstawie może tworzyć projekty spójne, estetyczne i funkcjonalne zarazem, które odpowiadają wymaganiom z zakresu ergonomicznego urządzania pomieszczeń.

Kluczowym elementem współpracy pomiędzy klientem a architektem wnętrz z Katowic jest rozmowa – często potrzebne jest nie jedno, a kilka spotkań, by uściślić wszystkie wytyczne, jakim powinien sprostać projekt sporządzony przez specjalistę. Co najmniej jedno spotkanie powinno odbywać się we wnętrzach przeznaczonych do urządzenia. Na etapie budowy np. domu jednorodzinnego można już zaangażować do pracy architekta wnętrz. To pozwoli mu na wskazanie już odpowiedniego rozmieszczenia ścianek działowych czy punktów elektrycznych. Współpraca tego rodzaju na ogół rozpoczyna się od zobaczenia wnętrza, które będzie urządzane oraz od jego inwentaryzacji.

Jak pracuje architekt wnętrz w Katowicach?

Niezależnie od tego, czy architekt wnętrz jest z Katowic, z Warszawy, czy z Paryża lub Barcelony, powinien w swojej pracy jako specjalista w zakresie urządzania dowolnych przestrzeni kierować się kreatywnością i wiedzą techniczną. Powinien stworzyć dla klienta oryginalny projekt, funkcjonalny, estetyczny i przy tym mieszczący się w założonym budżecie. Projekt ten musi być też, rzecz jasna, zgodny z wytycznymi, jakie otrzymał od zlecającego.

 


Skontaktuj się z nami!